W nawiązaniu do tego wpisu, w…

W nawiązaniu do tego wpisu, w którym rozmyślałem, czy by nie zainteresować się akcjami Zoom’a.

W momencie w którym pisałem tamten wpis, akcje stały po 113.55 USD. Obecnie są po 167.70 USD, a tym samym zanotowały od 28 lutego wzrost 47.68%.

Ile wrzuciłem w te akcje?

pokaż spoiler Nic… 😛

Nie liczyłem aż na takie wzrosty. A żeby wynik był jakiś znaczący, stwierdziłem, że musiałbym wrzucić co najmniej 10k PLN. Nie czułem się pewnie z tym pomysłem i zrezygnowałem.

W między czasie dokupowałem natomiast dużo #tsla oraz odrobinkę (tak do smaku ;)) #bynd. W porównaniu do tamtego momentu, Tesla zrobiła 20%. W między czasie zrobiła nurkowanie, aż do 361 USD, gdzie po drodze trochę kupiłem… i na tym co dokupiłem wyszedłem na 32% na plus na #tsla i co ciekawe też 32% na #bynd .

Jak się jednak okazało, Zoom byłby lepszym wyborem, jednak przyznam szczerze… inwestowałbym w Zooma tylko short-term, a takich inwestycji staram się wystrzegać. Pewnie, gdyby cena Zooma poszła w drugą stronę, to nie wiedziałbym kiedy uciąć stratę i stałbym się bag-holderem.

Wnioski: ciekawa jest giełda w czasie takich kryzysów. Spadki, odbicia, wzrosty, korekty… wyniki 2 cyfrowe nikogo nie dziwią. Prawie jak na #kryptowaluty, tylko, że łatwiej potem wszystko rozliczyć 🙂

#januszeinwestowania #gielda #finanse #tesla #beyondmeat