TLDR: pokaż spoiler Moim…

TLDR:

pokaż spoiler Moim postanowieniem noworocznym jest rzetelne prowadzenie budżetu domowego. Spisuję wszystkie wydatki i przychody i wpisuje je do excela.

Chciałem się z Wami podzielić moim budżetem domowym który prowadzę od 1 stycznia. Prowadzę go w darmowym arkuszu od gDrive. Budżet obejmuje wszystkie wydatki mojej 4 osobowej rodziny, ja mam 24 lata, żona 25, córka 2 lata, syn 2 miesiące. Żona nie pracuje ponieważ zajmuje się dziećmi, gdy syn będzie miał rok lub dwa (w zależności od jego możliwości adaptacji do nowej sytuacji) pójdzie do żłobka a żona do pracy. Mam kredyt hipoteczny zaciągnięty 4 miesiące temu. Budżet prowadzę w celu ograniczenia wydatków i zwiększenia przychodów. Budżet wizualnie jest bardzo ubogi, wersja na luty jest o wiele lepiej skonfigurowana (dostępna do wglądu w komentarzu)

Najciekawsze pola arkusza rozpisuje poniżej, zapraszam do dyskusji w komentarzach.

Przychody:
Praca etat Jakub – Wypłata z poprzedniej pracy za grudzień + pieniądze które zarobiłem i otrzymałem w Styczniu z nowej pracy.
Inne zarobki – Spłata długów, zwrot za uznaną reklamację,
Sprzedaż OLX/ALlegro – Sprzedałem konsole której nie używałem przez ostatnie miesiące.

Wydatki:
Rozwój osobisty – Robiłem Prawo jazdy
Rachunki ogólnie – Duże podwyżki czynszu i rachunków względem planowanych są jednorazowe i wynikają z nie dopłaty (nie płaciliśmy rachunków wcześniej bo nie było prognoz – wcześniej w mieszkaniu nikt nie mieszkał)

W tym miesiącu udało mi się odłożyć 3500 zł, budżet ma rozbieżność w wysokości 246 zł, oznacza to że nie wpisałem jakiegoś przychodu lub wpisałem za dużo wydatków ponieważ fizycznie mam więcej pieniędzy niż wynika to z arkusza. Następny miesiąc będzie dużo ciekawszy ponieważ spadnie rata kredytu ( o około 100 zł), zmaleją rachunki (nadpłaty zostały wyrównane) oraz zmienią się moje zarobki (nowa praca).

Zapraszam do obserwowania autorskiego tagu #budzetchallenge

W planach mam nagrać tutorial na YT gdzie opiszę jak zrobić taki arkusz (tak by sam liczył), jak robić notatki, oraz jak wpisywać wartości do niego bezpośrednio z telefonu

#finanse #banki #budzetdomowy #pieniadze #rodzicielstwo #rodzina #zwiazki #praca #pracbaza