#envestio #mintos #kredyty…

#envestio #mintos #kredyty #inwestowanie #dochodpasywny #pieniadze #zarabianiewinternecie #inwestycje #sociallending #pieniadze #finanse #zarabianie #kapital #kuetzal

Link do serii wpisów o platformie mintos
Seria wpisów o platformie mintos
Link do serii wpisów o platformie kuetzal
Seria wpisów o platformie kuetzal

Poprzednie wpisy o platformie envestio
Wpis #1 ‚Platforma Envestio – Wprowadzenie’
Wpis #2 „Gwarancja Wykupu Envestio”
Wpis #3 ‚Zabezpieczenie długu’
Wpis #4 Rozmowa z rzecznikiem platformy envestio na temat inwestycji i samej plaftormy
Wpis #5 Harmonogram spłaty zadłużenia
.
.
.
.
Wpis #6 AutoInvest

Nigdy nie działaj na podstawie myślenia życzeniowego. Działanie bez sprawdzenia faktów sprawi, że zostaniesz zmieciony wraz z tłumem – Jim Rogers

Podobnie jak serwis mintos, platforma envestio oferuje funkcję auto invest, które to narzędzie pozwala nam na automatyczne inwestowanie naszego kapitału w inwestycje odpowiadające naszym preferencjom. Dzięki poprawnym ustawieniu parametrów tego narzędzia mamy pewność, że nasze pieniądze zostaną przeznaczone na odpowiednie inwestycje.

Parametry AutoInvest
Opisywane tutaj narzędzie posiada 8 parametrów które możemy ustalić. Opiszę punktowo każdy z nich.
~Rule Name – Jest to nazwa portfela która będzie dla nas widoczna w panelu inwestycyjnym. Przy większej ilości profili autoinvest warto nadać jednoznaczne nazwy portfeli.

~Loan Type – określa w jaki typ pożyczek chcemy inwestować. Możemy wybierać z kilku typów takich jak : Energia , Nieruchomości , Produkcja i handel, Cryptomining oraz inne.

~Invest in multiple active loans from same originators – to pole pozwoli nam określić, czy chcemy inwestować w wiele pożyczek od tego samego pożyczkobiorcy. Warto inwestować w pożyczki różnych firm by zwiększać naszą dywersyfikację.

~Invest all funds available – pozwala nam zdecydować, czy chcemy zainwestować wszystkie dostępne środki.

~Autoinvest limit, EUR – określa maksymalną kwotę jaką dany portfel inwestycyjny będzie mieć do dyspozycji.

~Investment amount per loan, EUR – pozwala nam ustalić maksymalną kwotę jaka będzie zainwestowana w pojedyńczą pożyczke.

~Expected rate of return, % – oczekiwana stopa zwrotu która definiuje jakie oprocentowanie nas interesuje.

~Investment length, months – minimalny i maksymalny czas trwania pożyczki.

Propozycja ustawienia auto invest
W mojej strategii inwestycyjnej staram się niwelować ryzyko do tak niskiego poziomu jak to tylko możliwe. Dlatego na samym początku mojej przygody z kredytami P2P podjąłem decyzję o tym, że nie będę inwestował w kredyty związane z kryptowalutami, dlatego też w moim profilu inwestycyjnym na platformie envestio nie zaznaczam pożyczek z tej kategorii. Jest to dochodowy biznes, jednak ryzyko z nim związane jest dla mnie zbyt duże.
Osobiście inwestuję w pożyczki ze wszystkich pozostałych kategorii. Dodatkowo ograniczam się do kredytów w przedziale od 16% do 22% o okresie kredytowania od 1 do 18 miesięcy. Ze względu na zasady dywersyfikacji nie inwestuję w wiele pożyczek od tego samego pożyczkobiorcy.

Jak widzicie narzędzie autoinvest na platformie envestio jest bardzo proste i szybkie w obsłudze. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tej krókiej instrukcji każdy z was będzie mógł ustawić dobry i bezpieczny profil autoinvest. Jeśli macie jakieś pytania do inwestycji w kredyty P2P to zapraszam do kontaktu.

Dlaczego wybrałem envestio na jedną z platform do inwestycji?
Jest kilka powodów, dla których zdecydowałem się na inwestycje w envestio. Jak wielu z Was wie mintos ma swoje okresy, w których oprocentowanie spada do bardzo niskiego poziomu (jak obecnie 9-11%), wtedy wolę zainwestować swój kapitał na innej platformie. Envestio jest dla mnie równie bezpieczne co mintos i inwestuję tu około 40% swoich środków. Dodatkowo sprawia mi wielką frajdę inwestowanie w projekty, które zmieniają świat na lepsze. To niesamowite uczucie wiedzieć, że jest się częścią takich projektów. W kolejnych wpisach dokładnie opiszę parametry, na jakie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze inwestycji na platformie envestio. Poniżej dołączam link do rejestracji, z którym dostaniecie cashback.

Dlaczego piszę ten poradnik?

pokaż spoiler Od dłuższego czasu inwestuje w kredyty osobiste/biznesowe i zachęcam ludzi do takich inwestycji. Oczywiście na sam koniec to Wasza sprawa co robicie z pieniędzmi, ale zawsze motywuję do pomnażania kapitału. Oczywiście można trzymać oszczędności na lokacie 1-2% ( co oznacza dla nas stratę gdyż inflacja postępuje szybciej niż zysk z takiej lokaty ), jednak przy minimalizacji ryzyka możemy mieć 12-21% w skali roku inwestując na platformach p2p. Jeden powie że to mało jeden ze dużo. Ta strona to nie miejsce gdzie pomnożysz swoje oszczędności w tydzień, ale obecnie zwrot jest lepszy niż np. z inwestycji w nieruchomości (w zależności od rynku od 3% do 10%). Ja, inwestując duże sumy osiągam obecnie zwrot na poziomie 17.7% (wartosc aktualizowana) co jest dla mnie naprawdę zadowalające. Inwestować można już od 1€. Jestem aktywny na platformach mintos, envestio, kuetzal oraz iuvo.

Link do rejestracji z którym dostaniecie 5€ za rejestrację oraz cashback za każdą inwestycję, której dokonacie w pierwszych 270 dniach!! korzystania z platformy. Bez tego linku nie dostaniecie nic, a taki bonus tylko zwiększy wasz całkowity zysk z inwestycji. Osoba polecająca również dostaje ten bonus więc będę wdzięczny za każdą rejestrację. Dodatkowo przy rejestracji z tego linku macie moje pełne wsparcie przy opracowywaniu struktury inwestycji, omawianiu czynników ryzyka. Będziecie mieli także możliwość wglądu w pożyczki w które ja osobiście inwestuję

Tutaj link bez cashbacku — zwykły link z którym nie dostajecie bonusu